08. oktoober 2015Kutse arutelule "Kvaliteetne põhiharidus ja z-generatsiooni lugemisharjumused"

Eesti Rahvusraamatukogu Parlamendiinfo keskus kutsub Teid haridusarutelule “Kvaliteetne põhiharidus ja z-generatsiooni lugemisharjumused “. Arutelul räägime võrdsest põhiharidusest ning jagame metodoloogilisi nippe lugemishuvi äratamiseks z-generatsioonile.

Põhihariduse võrdsest võimalusest on avalikus arutelus räägitud palju. On kõnekas fakt, et õiguskantsler Ülle Madise tegi riigikogule ettepaneku kaaluda olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu algatamist, rõhutades, et põhiseaduse järgi peab hea põhiharidus olema kättesaadav sõltumata elukohast, perekondlikust taustast ja emakeelest.

Teine väga oluline teema tänapäeva infoühiskonnas on z generatsioon ehk meie lapsed ja nende õpiharjumused: lugemine, keskendumisvõime jne. Kas lapsi on vaja globaliseeruvas maailmas rohkem lugema saada ja kuidas seda vajadusel teha?

Esinejad
  • Metoodilised lugemisnipid - Maili Liinev (MTÜ Eesti Lugemisühingu juhatuse liige, MTÜ Hooling koolitaja ja eripedagoog-lugemisnõustaja)
  • Õiguskantsleri algatusest “Võrdne põhiharidus kõigile” - Aigi Kivioja (Õiguskantsleri büroo)

Arutelu toimub Rahvusraamatukogu Milleri Salongis (5. korrus)

Võta kaasa ka ka oma laps, sest meie uuenenud lugemisalas on 5. korruse teatmesaalis avatud uhiuus “Lastela”

Arutelu toimub 28.oktoobril kell 15.00 - 16.15

NB! Anna teada oma osalusest Facebookis.


Kohtume arutelul!
Eesti Rahvusraamatukogu


EKJÜ missioon on olla koolijuhte ühendav organisatsioon, kes esindab koolijuhtide õigusi ja huve, tunneb vastutust Eesti rahva hariduse ja kultuuri säilimise eest ning on aktiivne partner koostöös teiste haridusühenduste ja koolipidajatega.

Et meiega ühendust võtta, kirjuta aadressil ekjy@ekjy.ee või helista numbril +372 5644949. Loe lähemalt ka ühenduse ajaloo kohta.

EKJÜ kuulub rahvusvahelisse organisatsiooni ESHA – European School Heads Association